Hydropiaskowanie

Na czym polega

Jest to jedna z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych metod bezpyłowego czyszczenia. Opatentowany polski system SandBOT® to znakomita alternatywa tradycyjnego piaskowania. Jest to innowacyjna technologia czyszczenia strumieniowo-ściernego, która dzięki zastosowaniu wody skutecznie ogranicza szkodliwe pylenie. W skrócie – hydropiaskowanie polega na wykorzystaniu wysokowydajnego strumienia powietrzno-wodno-ściernego.

Działanie

Dzięki hydropiaskowaniu z łatwością pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. Innowacyjne urządzenie SandBOT® wytwarza trójfazową mieszaninę powietrzno-wodno-ścierną, którą należy skierować w stronę obrabianej powierzchni. W porównaniu do suchego piasku mokre ziarna ścierne dzięki zwiększonej masie zwilżonej cząstki posiadają większą energię kinetyczną. Co za tym idzie, intensywność obróbki powierzchni wzrasta. W chwili kontaktu ścierniwa z obrabianą powierzchnią ziarno narusza dany materiał, a woda zwiększa efekt skrawania nawet w miejscach, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze ścierniwem.

Materiały

Hydropiaskowanie może być z powodzeniem używane do renowacji skorodowanych konstrukcji stalowych czy usuwania starych powłok malarskich. Świetnie poradzi sobie również z kamieniem, betonem oraz cegłą. W takich przypadkach stosuje się drobny granat, granit lub piasek kwarcowy. Natomiast do bardziej delikatnych materiałów, typu marmur, piaskowiec, czy różnego rodzaju metale miękkie oraz tworzywa sztuczne, znakomicie sprawdzą się kulki lub granulaty szklane.

Zalety

Hydropiaskowanie za pomocą innowacyjnego urządzenia SandBOT® niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, jak już mieliśmy okazję wspomnieć, hydropiaskarka do bezpyłowego czyszczenia świetnie sprawdzi się w szerokim zakresie powierzchni technicznych. Uniwersalna maszyna pozwala na bezproblemowe wykorzystanie piasku kwarcowego zgodnie z przepisami. Wydajne urządzenie gwarantuje bezpieczne i precyzyjne czyszczenie powierzchni technicznych i budowlanych za pomocą sprężonego strumienia wody z domieszką ścierniwa.

Świadczymy usługi w zakresie:

PRZEMYSŁ

  • usuwanie i dezynfekcja zanieczyszczeń poprodukcyjnych
  • usuwanie przebarwień pospawalniczych
  • oczyszczanie linii przesyłowych
  • oczyszczanie silosów
  • oczyszczanie maszyn
  • oczyszczanie zbiorników instalacji w sektorach paliwowym, chemicznym, rolniczym, spożywczym

GOSPODARKA KOMUNALNA

  • utrzymanie czystości w miastach – usuwanie graffiti itp.
  • czyszczenie pasów ruchu

MARYNISTYKA

  • usuwanie farby antyporostowej