Technologia WaterJet

Nie pozostawia nierówności

Przycinanie

Najrozmaitszych surowców i tworzyw

Idealne dla...

…delikatnych materiałów

Cięcie wodą

Na czym polega
Waterjet to określenie, które oznacza zaawansowaną technologię polegającą na cięciu różnego rodzaju materiałów za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Jest to bardzo precyzyjna metoda obróbki materiałów, która znana jest już od wielu lat. Użycie specjalistycznych programów komputerowych pozwala na uzyskanie szybkich oraz precyzyjnych efektów, które 50 lat temu nie były możliwe. Oprócz wysokiego stopnia dokładności proponowaną przez nas metodę charakteryzuje nieduża ilość ograniczeń dotyczących grubości materiałów, które poddawane są obróbce.

Działanie
Maszyna do cięcia wodą składa się z dwóch oddzielnych urządzeń, pompy wysoko ciśnieniowej oraz wycinarki. Każde z nich ma swoje zadanie – pompa ma dostarczyć wodę pod bardzo dużym ciśnieniem, a z kolei wycinarka jest odpowiedzialna za skierowanie strumienia w wybranym przez nas kierunku. Sprężona w pompie ciecz zostaje przetransportowana do głowicy wycinarki, w której znajduje się kryza.

W kryzie odbywa się najistotniejszy etap procesu – to tam wytwarzana jest energia kinetyczna. Następnie wodę kieruje się do otworu, przez który zostaje przetłoczona do komory (dyszy) miksującej. Tam miesza się z substancją ścierną i jej szybkość zbliża się do prędkości dźwięku. Kolejno materiał znajdujący się na stole roboczym może zostać poddany obróbce.

Materiały
Stosowana przez nas technologia pozwala na cięcie wodą różnego rodzaju materiałów, m.in.:
– drewna,
– glazury,
– gumy,
– kamienia,
– metali,
– plastiku,
– betonu,
– szkła i wielu innych wyrobów.

Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które gwarantuje dokładną i szybką obróbkę wszelkich materiałów.

Zalety
Oprócz doskonałej precyzji oraz szerokiego zakresu zastosowań możemy wymienić również kilka innych korzyści zastosowania tej metody. Jedną z nich jest wykonanie praktycznie każdego kształtu. Maszyna połączona jest z komputerem, na którym znajduje się oprogramowanie służące do projektowania. Sam proces jest bardzo szybki i pozwala na obróbkę wielu materiałów w stosunkowo krótkim czasie. Jest to również rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku – podczas całego procesu nie powstają szkodliwe spaliny ani płyny, a ciecz użyta do obróbki zostaje odzyskana w obiegu zamkniętym.